Foto: Seasplash dokazao da je odličan i u mraku!

Nika Blažević, 26.07.2011. u 11:27

foto: Ziher.hr

Kamperi u mraku postali neslužbeni izvođači festivala

Posjetitelji, ali i organizatori ovogodišnji će festival pamtiti kao organizacijski najambiciozniji. Uvođenje mnogih noviteta u transport, smještaj, ali i ekološku osvještenost kampera, učinilo je Seasplash festivalom koji može konkurirati najboljima. Ove godine uveden je i novitet u prijevozu. Uz uobičajeni brod koji vozi od Pulske rive do Monumenta, posjetitelji su mogli izabrat i prijevoz autobusom. Kako se sve ovo ne bi činilo kao jedan veliki hvalospjev organizatorima, treba istaknuti neispravnost agregata kao jedan najveći promašaj koji je Seasplash mogao koštati budućnosti, a organizatore glave. Ovogodišnji Seasplash čak je šest puta ostajao u mraku, od čega jednom čak na sat i pol. Kako mrak ne bi obilježio festival i kako ne bi protekao u potpunoj tišini pobrinuli su se brojni kamperi dajući odličnu glazbenu podlogu zamračenom Seasplashu i tako na trenutak postavši neslužbeni izvođači festivala.

foto: Ziher.hr

Ekipa Zihera uživala je četiri dana u odličnim domaćim i svjetskim imenima na čak pet izvanrednih pozornica. Nakon što smo prvi dan poslušali izvanrednog headlinera Perfect Giddiman (Jam) večer smo nastavljali u društvu najbolje festivalske pratnje, koktelu Jah. Čini se kako je prvi festivalski dan protekao barem što se organizacije tiče bez nekih vidljivih i većih problema, međutim posjećenost festivala bila je razočaravajuća, na sreću kratkotrajno.

Jah kokteli, Ajs Nigrutin i Timbe za vrhunac večeri

Jutra su seasplashovci provodili uz kavu i laganu glazbu u Chillsplashu gdje je bio osiguran i doručak. Drugi festivalski dan i dan s najviše tehničkih problema i čak četiri nestanaka struje osobno mi se činio kao najuspješniji festivalski dan. Osjetno je porastao broj posjetitelja, a odlični izvođači su se na gotovo svim stageovima redali jedan za drugim. Na mainsplashu su oduševljavali veterani Ajs Nigrutin & Timbe (Srbija), a nakon njih domaći hip-hoperi Elemental na čelu s Remi.

foto: Ziher.hr

Nakon povećeg broja već spomenutog koktela Jah preselile smo se s Mainsplasha Slum dogza (UK) na Soundsplash i novoosnovani duo Rea & Mayo. Djevojke su odličnom energijom zadržale ekipu na Soundsplashu do čak 7 sati ujutro. Predzadnji festivalski i posljednji dan na istoj lokaciji, Monumentima kraj  Pule, obilježio je niz odličnih svjetskih, ali i domaćih imena poput već gotovo zaboravljene Naturalne mistike koja je izvođenjem reggae klasika okupila velik broj posjetitelja na Mainsplashu. Mainsplashom su 3. festivalski dan dominirali odlični Channel one sound system (UK) i Overproof Soundsystem. Naša konačna destinacija i ovog festivalskog dana bili su Soundsplash Electroplash s neizostavnim asesorajzom, Jah koktelom. Zadnji se dan Seasplash preselio na poznatu štinjansku tvrđavu Punta Christo gdje se s manjim brojem posjetitelja zabava nastavila i dalje uz dobru muziku.

Komentari:

comments

podijeli na Facebook-u podijeli na Google+

Najnovije:

  1. Marsonikon 2013. – poznata imena SF-a u Slavonskom Brodu
  2. Novi trailer: Metallica Through the Never – priča i koncert!
  3. Nagradu Independent osvojio Nizozemac Gerbrand Bakker
  4. Izišao novi video Beady Eyea
  5. Must-see svjetske izložbe ovog ljeta
Galerija Arhiva
Studenti za studente STA Zagreb ISIC Hrvatska