Istaknuto
11.10.2017.

Boris Svrtan, ravnatelj kazališta Gavella, otkrio nam je planove za izgradnju nove kazališne dvorane u koju će se smjestiti novopokrenuta Scena 121, a prokomentirali smo i ovogodišnje Gavelline večeri, novu Gavellinu sezonu te sve veći broj mladih glumaca i redatelja koji surađuju s Gavellom.

08.10.2017.

Zadnja tri mjeseca 2017. godine očekuje nas veliki broj raznolikih glazbenih sadržaja, od premijernog koncerta kultnog islandskog sastava Sigur Ros u Domu sportova do novih sezona popularnih programa kao što su MIMO, ZEZ, Good Vibrations, Začarana Močvara i drugi.

Film

Dodijeljene su nagrade Europske filmske akademije

13.12.2015. Ziher.hrFoto: facebook.com/pages/Youth-2015-film/

Više od 3000 članova Europske filmske akademije EFA glasalo je za ovogodišnje dobitnike Europske filmske nagrade koje su dodijeljene jučer navečer u Berlinu.

Pobjednici su u kategoriji najboljeg europskog:

_filma 2015: Mladost (La Giovanezza), Paolo Sorrentino

_komedije: Golub sjedi na grani i promišlja egzistenciju (En duva satt på en gren och funderade på tillvaron), Roy Andersson

_otkrića – Prix FIPRESCI: Mustang, Deniz Gamze Ergüven

_dokumentarca: Amy, Asif Kapadia

_animiranog filma: Pjesma o moru (Song of the Sea), Tomm Moore

_kratkog filma: Piknik, Jure Pavlović

_filma po izboru publike: La isla mínima, Alberto Rodríguez

 

_redatelja: Paolo Sorrentino za Mladost (La Giovanezza)

_glumice: Charlotte Rampling za 45 godina (45 Years)

_glumca: Michael Caine za Mladost (La Giovanezza)

_scenarija: Yorgos Lanthimos & Efthimis Filippou za Jastoga (The Lobster)

_kinematografa – Prix CARLO DI PALMA: Martin Gschlacht za Laku noć, mama (Ich Seh Ich Seh) 

_urednika: Jacek Drosio za Tijelo (Ciało)

_producenta: Sylvie Olivé za Najnoviji zavjet (Le Tout nouveau testament) 

_kostimografa: Sarah Blenkinsop za Jastoga (The Lobster)

_skladatalja: Cat’s Eyes za Vojvodu Burgundije (The Duke of Burgundy)

_dizajn zvuka: Vasco Pimentel & Miguel Martins za Arapske noći – dio I-III (As Mil e uma noites – Vol. I-III)

 

_nagrada za životno djelo: Charlotte Rampling

_dostignuće u svjetskom filmu: Christoph Waltz

_počasna nagrada: Sir Michael Caine

_koprodukcija – Prix EURIMAGES: Andrea Occhipinti

Komentari