Istaknuto
09.07.2020.

Vrijeme čitanja: 5 minute Kakav je ovo bezobrazni priljev vanserijski dobre glazbe unutar mjesec dana? Travanj je prošao već znamo kako, ali glazba koja je izašla unutar tih mjesec dana je statistički na samom kraju Gaussa.

08.07.2020.

Vrijeme čitanja: 3 minute Puštamo novih deset domaćih i regionalnih singlova u borbu za naklonost slušatelja, a među stranim preporukama ima nekoliko zanimljivosti.

Film

Nominacije za Zlatne globuse 2020: ‘Irac’, Tarantino i ‘Joker’, Netflix igra bitnu ulogu

12.12.2019. Ziher.hrFacebook: Marriage Story, Ricky Gervais, Parasite, The Crown, Once Upon a Time in Hollywood
Vrijeme čitanja: 2 minute

Jučer su objavljene nominacije za 77. dodjelu Zlatnih globusa koja će se održati 6. siječnja 2020. godine u Los Angelesu.

Voditelj-domaćin po peti puta bit će Ricky Gervais. Zlatni globusi dodjelit će se u 14 kategorija u filmu te u 11 kategorija za televiziju. Nominacije donosimo u nastavku.

Najbolji film (drama):

1917

Joker

The Irishman

The Two Popes

Marriage Story

Najbolja ženska uloga (drama):

Cynthia Erivo (Harriet)

Scarlett Johannson (Marriage Story)

Saoirse Ronan (Little Women)

Charlize Theron (Bombshell)

René Zellweger (Judy)

Najbolja muška uloga (drama):

Christian Bale (Ford v Ferrari)

Antonio Banderas (Pain and Glory)

Adam Driver (Marriage Story)

Joaquin Phoenix (Joker)

Jonathan Pryce (The Two Popes)

Najbolji film (mjuzikl ili komedija):

Dolemite Is My Name

JoJo Rabbit

Knives Out

Once Upon a Time…In Hollywood

Rocketman

Najbolja ženska uloga (mjuzikl ili komedija):

Ana de Armas (Knives Out)

Awkwafina (The Farewell)

Cate Blanchett (Where’d You Go, Bernadette)

Beanie Feldstein (Booksmart)

Emma Thompson (Late Night)

Najbolja muška uloga (mjuzikl ili komedija):

Daniel Craig (Knives Out)

Roman Griffin Davis (JoJo Rabbit)

Leonardo DiCaprio (Once Upon a Time…in Hollywood)

Taron Egerton (Rocketman)

Eddie Murphy (Dolemite Is My Name)

Najbolji animirani film:

Frozen 2

How to Train Your Dragon: The Hidden World

The Lion King

Missing Link

Toy Story 4

Najbolji film na stranom jeziku:

The Farewell

Les Misérables

Pain and Glory

Parasite

Portrait of a Lady on Fire

Najbolja ženska sporedna uloga (film):

Annette Benning (The Report)

Margot Robbie (Bombshell)

Jennifer Lopez (Hustlers)

Kathy Bates (Richard Jewell)

Laura Dern (Marriage Story)

Najbolji scenarij:

Marriage Story

Parasite

The Two Popes

Once Upon a Time in Hollywood

The Irishman

Najbolja originalna glazba:

Motherless Brooklyn

Little Women

Joker

1917

Marriage Story

 Najbolja originalna pjesma:

“Beautiful Ghosts” — Cats

“I’m Gonna Love Me Again” — Rocketman

“Into the Unknown” — Frozen 2

“Spirit” — The Lion King

“Stand Up” — Harriet


 Najbolja televizijska serija (drama):

Big Little Lies

The Crown

Killing Eve

The Morning Show

Succession

Najbolja televizijska serija (komedija):

Barry

Fleabag

The Kominsky Method

The Marvelous Mrs. Maisel

The Politician

Najbolja miniserija ili TV film:

Catch-22

Chernobyl

Fosse/Verdon

The Loudest Voice

Unbelievable

Najbolji glumac u TV seriji (drama):

Brian Cox (Succession)

Kit Harington (Game of Thrones)

Rami Malek (Mr. Robot)

Tobias Menzies (The Crown)

Billy Porter (Pose)

Najbolja glumica u TV Seriji (drama):

Jennifer Aniston (The Morning Show)

Jodie Comer (Killing Eve)

Nicole Kidman (Big Little Lies)

Reese Witherspoon (The Morning Show)

Olivia Colman (The Crown)

Najbolji glumac u TV seriji (komedija):

Ben Platt (The Politician)

Paul Rudd (Living With Yourself)

Rami Youssef (Rami)

Bill Hader (Barry)

Michael Douglas (The Kominsky Method)

Najbolja glumica u TV seriji (komedija):

Christina Applegate (Dead to Me)

Phoebe Waller-Bridge (Fleabag)

Natasha Lyonne (Russian Doll)

Kirsten Dunst (On Becoming a God in Central Florida)

Rachel Brosnahan (Marvelous Mrs. Maisel)

Najbolji glumac u miniseriji ili TV filmu:

Chris Abbott (Catch 22)

Sacha Baron Cohen (The Spy)

Russell Crowe (The Loudest Voice)

Jared Harris (Chernobyl)

Sam Rockwell (Fosse/Verdon)

Najbolja glumica u miniseriji ili TV filmu:

Michelle Williams (Fosse/Verdon)

Helen Mirren (Catherine the Great)

Merritt Wever (Unbelievable)

Kaitlyn Dever (Unbelievable)

Joey King (The Act)

Najbolji sporedni glumac u TV seriji:

Alan Arkin (Kominsky Method)

Kieran Culkin (Succession)

Andres Scott (Fleabag)

Stellan Skarsgard (Chernobly)

Henry Winkler (Barry)

Najbolja sporedna glumica u TV seriji:

Meryl Streep (Big Little Lies)

Helen Bonham Carter (The Crown)

Emily Watson (Chernobyl)

Patricia Arquette (The Act)

Toni Collette (Unbelievable)

(Visited 167 times, 2 visits today)

Komentari