12. studenoga 2025.

Vrijeme čitanja: 5 minuteProšlogodišnji dobitnik pjesničke nagrade Na vrh jezika, Hrvoje Ryznar, ove je godine objavio svoju prvu zbirku pjesama Kolaterale.

11. studenoga 2025.

Vrijeme čitanja: 4 minuteRockmark, kao i svake godine, donosi zanimljive naslove od kojih se mnogi nađu na našim policama. Ovoga puta izdvajamo pet naslova koja će se najčešće ‘skenirati’ na blagajni tijekom Interliber tjedna.

Knjige

Posljednje pomazanje: Memoari Ozzyja Osbournea dolaze u hrvatskom prijevodu

YouTube screenshot
Vrijeme čitanja: 2 minute

Život i karijera Ozzyja Osbournea bili su jednako legendarni koliko i turbulentni, a sada dobivaju svoje posljednje poglavlje.

Njegovi memoari, posljednji koje je napisao netom prije smrti, globalno izlaze u listopadu, a izdanje na hrvatskom jeziku stiže među prvima u svijetu. U prijevodu naslovljena Posljednje pomazanje, knjiga se u redovnoj prodaji očekuje u drugoj polovici listopada, a do tada traju prednarudžbe.

„Pitaju me, kad bih mogao sve ponoviti – a znajući ono što danas znam – bih li napravio išta drukčije? Nema jebene šanse da bih. Da sam bio čist i trijezan, ne bih bio Ozzy. Da sam radio normalne, razumne stvari, ne bih bio Ozzy“, riječi su kojima je Princ tame najavio svoje finalne memoare, napisane netom prije smrti.

Rockmark

U 69. godini života Ozzy Osbourne bio je na trijumfalnoj oproštajnoj turneji; njegove nastupe po rasprodanim arenama diljem svijeta pratile su i sjajne kritike. A onda je uslijedila katastrofa. Počelo je s hospitalizacijom zbog infekcije prsta da bi u svega nekoliko tjedana završilo s otkazivanjem turneje i povlačenjem iz javnosti do gotovo potpune paralize od vrata nadolje.

Posljednje pomazanje (originalnog naslova Last Rites) potresna je, a opet nevjerojatno duhovita i zabavna priča o Ozzyjevom silasku u pakao koju prate razmišljanja, uspomene i sjećanja na protekli život i karijeru, brak sa Sharon… Knjiga otkriva i koliki je fizički i duhovni put trebao prijeći kako bi se vratio za veličanstveni koncert Back to the Beginning, održanom u srpnju ove godine, koji se iz Birminghama prenosio diljem svijeta i na kojem je Ozzy posljednji put stao na pozornicu s članovima benda Black Sabbath.

Knjiga će originalno biti objavljena u listopadu, dok se hrvatski prijevod u izdanju Rockmarka u redovnoj prodaji očekuje u drugoj polovici listopada, a trenutno su dostupne prednarudžbe.

Be social

Komentari