17. siječnja 2025.

Vrijeme čitanja: < 1 minutaJedan od najvažnijih redatelja našeg doba, istinski umjetnik i vizionar, David Lynch, umro je u 79. godini.

mačke
31. prosinca 2024.

Vrijeme čitanja: 4 minuteDanas možda jesu glavni likovi memeova, svi imamo svoju najdražu „internetsku mačku”, ali mnoge su krznene loptice kroz godine bile i muze umjetnicima, nerijetko upravo piscima čiji su samotni čin pisanja upotpunjavale svojom nenametljivom prisutnošću.

Izvedbene umjetnosti

“Braća Grimm i princeza Luise” premijerno u kazalištu Trešnja

Braca Grimm i princeza Luise
Foto: facebook.com/kazaliste.tresnja
Vrijeme čitanja: < 1 minuta

U Gradskom kazalištu Trešnja 8. travnja premijerno će biti izvedena predstava „Braća Grim i princeza Luise“ u režiji Paola Tišljarića. Predstava je nastala prema dramskom tekstu Branka Ružića koji je 2011. nagrađen Malim Marulićem.

U predstavi će publika upoznati braću Grimm i princezu Luise koja im zadaje mnogobrojne probleme. Naime, braća Grimm moraju uz pisanje priča paziti na mladu, zahtjevnu i razmaženu princezu. Na kraj princezinim nestašlucima stat će njena majka koja odluči da se Luise mora udati za prvog muškarca koji naiđe jer je osramotila sve plemenite prosce. Prvi nailazi siromašni, putujući svirač, a braća Grimm ispričat će vam što je to što može zbližiti njega i razmaženu princezu.

Foto: facebook.com/kazaliste.tresnja
Foto: facebook.com/kazaliste.tresnja

Krunoslav Klabučar zaigrat će u ulozi Willema Grimma, dok će Jure Radić zaigrati njegova brata Jacoba Grimma. Karla Brbić glumi princezu Luise von Mecklenburg-Strelitz. Andrej Dojkić glumi princa Friedricha Wilhelmsa III, a Ivana Bakarić kraljicu Friederiku von Hessen-Darmstadt. U ostalim ulogama u predstavi pojavljuju se Tena Jeić Gajski, Daria Knez Rukavina, Aleksandra Naumov, Marijana Mikulić, Nera Stipičević, Dubravka Lelas, Ana Vučak, Tena Tadić, Luka Bulović, Matija Čigir, Pavle Vrkljan, Filip Vidović. Scenografkinja je Irena Kraljić, kostimografkinja Tea Bašić, autor glazbe Willem Miličević, a oblikovateljica rasvjete Vesna Kolarec.

Be social

Komentari