2. ožujka 2026.

Vrijeme čitanja: 2 minuteBend čiji su nastupi obilježili povijest rock glazbe još od kasnih 60-ih vraća se u Zagreb nakon više od 50 godina.

27. veljače 2026.

Vrijeme čitanja: 4 minuteBoogaloo je bio poprište prvog nastupa engleskog glazbenika u Hrvatskoj. U 75 minuta čuli smo Kaneove hitove te hommage Oasisu i Iggyju Popu.

Glazba

Novi album Primal Screama donosi kombinaciju gitare, elektronike i akustičnih instrumenata

Foto: Facebook.com
Vrijeme čitanja: < 1 minuta
Foto: Facebook.com
Foto: Facebook.com

More Light” ime je novog albuma rock benda Primal Scream, koji će javnosti biti postati u svibnju. ”Riječ je o rock ‘n’ rollu, ali na moderan način. Može se reći, psihodelični rock, koristimo gitare na orkestralni način, dakle ne na normalan način na koji ljudi snimaju rock albume. Mislim da smo učinili album puno zanimljivijim na ovaj način. Kombiniramo gitare s elektronikom i akustičnim instrumentima.”

Album je producirao David Holmes i na njemu će gostovati Mark Stewart (The Pop Group) i Robert Plant (Led Zeppelin). Bend također otvara dvodnevni Wickerman festival koji će se održati u lipnju u Škotskoj.

Be social

Komentari